Poupětova pivnice

Poupětova Pivnice – restaurace, která se pro vás připravuje v Pivovarském domě v Brně na Dominikánské ulici, bude vycházet z nejlepší tradice české pivní kultury, přetavené do moderní podoby, kterou v Brněnském prostředí nenajdete. Interiér pivnice nabídne 350 míst k sezení, rozdělených typově tak, aby si každý našel to své místo.

Půjde o restauraci s pivovarem, který se bude věnovat dnes tolik oblíbeným svrchně kvašeným speciálům. Zároveň však pro ty, kteří raději klasiku, nabídne tankový Dalešický ležák, který bude ošetřen v nejvyšší kvalitě. Dalešické zde bude čepováno z tanku vůbec v jako první restauraci, na své chvíle zde čekají 4 desetihektolitrové chlazené tanky v bezprostřední blízkosti výčepní stolice. Vzhledem k tomu, že zde nebudujeme další multipípový výčep, kterých je v Brně dost, pro speciály vyčleníme jen 4 kohouty, které zaručí dostatečnou výtoč pro dodržení vysoké kvality i u speciálů. Speciály se budou střídat dle sezóny...

K dokonalému pivu patří i zajímavé a kvalitní jídlo. Abychom nemuseli být drazí i při velmi vysoké kvalitě kuchařiny, nebude se zde jídlo roznášet. Každý host si může vybrat jídla, která vidí na otevřené kuchyni. Proto také styl jídel bude spíš typu bistro nebo tapas, ale samozřejmě jsme na Moravě…na třináct metrů dlouhou výdejní část se vejde hezká nabídka studených i teplých lahůdek, masa k zakrojení, domácí chleba atp. Vše přímo z rukou kuchařů. Kdo si nevybere, tomu na skvělém grilu Big Green Egg uděláme staek z naší zrárny. Abychom docílili nejvyšší kvality za rozumnou cenu, je součástí našeho týmu řezník a máme chlazený box a bourárnu masa – vše pod dohledem hostí. Všichni uvidí, že bouráme pouze domácí české kusy z malochovů a známých i méně známých farem, které neprošly žádným stresem…ani velkoobchodem.

Dali jsme si záležet – na vybavení přípravny, pekárny, kuchyní, chladících boxů. Na prostorách pro zákazníky – dřevěné podlahy, nábytek TON, klimatizace, salonky…. Na výrobní i výčepní technologii od nejlepších výrobců…a hlavně na výběru zaměstnanců.

Těšíme se na vaši návštěvu, Akciový pivovar Dalešice a tým Pivovarské restaurace Poupě.